Holz ist nicht gleich Holz!

Není dřevo jako dřevo!

Klasická dřeva

Dubové dřevo

 • Dubové dřevo je tvrdé, pevné, houževnaté a trvanlivé. Patří mezi nejoblíbenější materiály nejen pro výrobu per, ale obecně pro dřevovýrobu. Je to dřevo světlé barvy, a proto je oblíbené jak v masivu, tak na tvorbu dýh, které se dále využívají pro různé účely. Velmi oblíbené je i mezi řezbáři a sochaři - díky jeho struktuře je s ním dobrá práce i finalizace. Rovněž se dá dobře lepit i mořit.

Bukové dřevo

 • Bukové dřevo patří mezi tvrdá dřeva, je těžké a málo pružné. Ovšem je zrovna tak vhodné a velmi oblíbené pro výrobu nábytku, právě pro svou kvalitu a příjemnou strukturu. Má světlou barvu a dobře se moří a lepí.

Třešeň

 • Je dřevo z ovocného stromu, má velmi zajímavou kresbu i barvu, která je žlutá a její jádro červenohnědé. Toto zbarvení se mění i podle stáří stromu, kdy mladší stromy mají dřevo až šedozelené, u těch nejstarších téměř krvavě rudé. Dřevo je pro opracování poddajné, dá se dobře mořit a leštit. Používá se rovněž na výrobu dýh, ze kterých se pak vyrábí vkusný nábytek.

Ořech

 • Ořechové dřevo patří mezi naše nejoblíbenější a to kvůli jeho krásné kresbě, která je kus od kusu unikátní. Velmi oblíbené je u společností, které se zabývají výrobou dýh. Barva a odstín tohoto dřeva jsou velmi závislé na okolí, kde strom vyrůstal. Pro ořech je nejčastější tmavý odstín hnědé, který působí velmi elegantně. Krásný je jak naolejovaný, kdy působí dominantně a velmi přírodně nebo nalakovaný, kdy naopak působí velmi elegantně až exkluzivně. Často se používá i do interiéru luxusních vozů.

Hruška

 • Dřevo hrušně patří mezi nejtvrdší dřeva mezi ovocnými stromy, je velmi pevné. Má velmi jemnou a příjemnou kresbu, jejíž barva je šedo-hnědá s bílými tóny. Čím starší strom je, tím je jeho barva v jádru zajímavější, přechází až do červených odstínů. Často se používá pro výrobu nebo dekoraci hudebních nástrojů.

Exotická dřeva

Oliva

 • Krásné a velmi pevné dřevo, které je velmi odolné proti poškrábání a má úchvatnou vždy originální kresbu. Dobře se s ním pracuje, a proto je velmi oblíbené například při výrobě podlah a nábytku. Jeho cena ovšem není nízká a stromy rostou opravdu dlouho. Výrobky z tohoto dřeva jsou velmi estetické, ať už se jedná o vařečky nebo sochy. Pera vyrobená ze dřeva olivy jsou u nás bezesporu ty nejoblíbenější. Má krásnou krémově žlutou barvu s tóny a nepravidelnými pruhy hnědé od světlých až po tmavé odstíny.

Padouk

 • Je to tvrdé a velmi pevné dřevo, které roste v tropických lesích rovníkové Afriky. Co je na tomto dřevě úchvatné a působí až ikonicky je jeho zbarvení, které je mnohdy korálově červené až červenohnědé. Velmi často se používá k výrobě hudebních nástrojů. Výrobci jej velmi rádi používají pro jeho dobrou opracovatelnost a houževnatost.

Wengé

 • Toto tropické dřevo roste v rovníkové Africe. Jedná se o nádherně zbarvené dřevo, které je velmi elegantní až ikonické. Tento šarm mu dodává nejen jeho kresba, ale i střídání tmavohnědých a světlehnědých trachejí. Jeho struktura je pórovitá a práce při obrábění není jednoduchá. Dřevo se snadno štěpí aniž byste chtěli, ale na druhou stranu se dobře brousí. Pera ze dřeva Wengé mají krásnou čokoládovou barvu s výraznými černými proužky, působí velmi elegantně, hodí se k tmavým doplňkům.

Zebrano

 • Jak už název napovídá, tak Zebrano je exotické dřevo, které svou strukturou připomíná Zebru. Je to velmi tvrdé a velmi těžké dřevo. Zbarvení dřeva přechází z oranžové až do tmavě hnědé barvy, přičemž jemná struktura dřeva je doplněna světlejšími a tmavšími pruhy. Původ tohoto dřeva je rovněž z rovníkové Afriky. Používá se velmi často pro stylové bytové doplňky nebo třeba na ruční výrobu nožů.

                                Keim Lumber | Exotic Wood For Sale | Exotic Wood Types Library


Napsali o nás

 • Dobrý den pane Filipe a Jakube,

  tak pero předáno....no, radost byla obrovská.. i slzička ukápla. Co více dodat? Známky na dopis jsou již koupeny a jeden z prvních dopisů bude asi adresován Vám... :-) Ale teď nevím, zda něco nevyzrazuji... :-)

  Hezký den a hodně zdraví a štěstí. Mirek H.
 • Vážený Filipe, vážený Jakube,
  včera mi dorazila mnou objednaná a Vámi po konzultaci doplněná zásilka. Musím konstatovat, že skutečnost předčila všechna možná očekávání. Bylo to a je to něco úžasného. Prohlédl jsem si několik webů s nabídkou služeb a zboží, které vlastnoručně tvoříte a prodáváte (a není jich málo). Přesto musím přiznat, že ten Váš má své kouzlo, které mě uchvátilo. Uchvátilo právem, protože zboží, který jsem obdržel za vyložené peníze opravdu stojí a dle mého mínění i převyšuje vynaloženou investici (to neznamená, že máte zdražovat). Pero je prostě úžasné a již nyní vím, že v letošním roce Vaše služby ještě minimálně 2 x využiji.
  Pero mi při psaní emailu leží na pracovním stole a zrak k němu neustále utíká. Strašně moc mě potěšil Váš přiložený dopis, který jsem obdržel s objednanou zásilkou. K jeho upřímné autentičnosti mu chybí jen Vaše vlastnoruční podpisy. Ještě jednou Vám děkuji za radost, kterou jste mi Vaším výrobkem udělali a těším se na přelom dubna a května letošního roku, kdy Vaše služby opět rád využiji. Doufám, že se Vám v nabídce objeví nějaká zajímavá specialitka. David K.
 • Milý Filipe, Pero dorazilo v pořádku. Je nádherné! 😊 Velmi děkuji za Vaši pomoc a chápavý přístup 😊
  S pozdravem a přáním mnoha úspěchů Renata M.
 • Dobrý den Filipe a Jakube,
  Dnes mi bylo doručeno pero vaší výroby. Jsem opravdu nadšená jedinečností tohoto výrobku. Slovy dnešních mladých je to opravdu “ megahustý pero”.
  Moc děkuji za včasné doručení a držte mi, prosím palce, ať se obdarovanému líbí tak, jako mě.
  Krásné Vánoce a mnoho spokojených zákazníků.
  S pozdravem, Markéta Z.
 • Už mám a jsem fakt maximálně spokojený. Překvapila mě mohutnost pera a trochu i váha, ale jen co jsem s ním zkusil napsat prvních pár slov, vím, že pokud mi ho někdo neukradne nebo ho někde neztratim, tak mi zkrátka zůstane hooodně dlouho! Martin L.
 • Je to opravdu skvělý dárek...dostala jsem dřevěné pero od Ježíška a naprostá spokojenost. Luxusní práce...doporučuji 🧡 Jana P.
 • Doporučuji. Mám plnících několik a různých značek, toto dřevěné má svoje kouzlo. Navíc se mi s ním moc dobře píše. Díky. Jarda S.
 • Výborná komunikace (slušný, vstřícný a pozitivní telefonát při domluvě zakázky 👍 ), skvělá práce. Děkuji. Stanislav S.
 • Letos budu pero dávat k Vánocům. Dobře jsem udělala, je to krásný kousek. :-) Kira B.
 • Toto jedinečné dřevěné pero jsem dostal od spolupracovníků jako dárek na rozloučenou. Jde skutečně o unikátní překrásně udělaný kousek a těší mě o to víc, že bylo vyrobeno u nás. Jen tak dál, ať se vám daří. Richard Z.
 • Děkuji - mám od Vás již dvě ( Oliva a Padouk ) a jsou to ty nejkrásnější dárky. Perfektně fungující práce. Jana W.
 • Dobrý den ,
  Děkuji za zaslání pera . Vaše práce je skvělá a jsem rád , že jsem objednávku zrealizoval právě u Vás.
  Pěkný den a přeji hodně zdraví a úspěchů v roce 2021
  S pozdravem Milan T.
 • Zdravím Vás,
  teda musím Vás pochválit. To je neuvěřitelný v dnešní době. Obrazně řečeno, včera objednám, dneska budu mít. Jste naprosto skvělý a navíc ráda podpořím šikovné české ručičky. Ať se Vám daří získávat si čím dál více spokojených zákazníků.
  přeji Vám krásný den. Alena R.
 • Dobry den,
  dnes jsem si vyzvedl balicek a chci Vam moc podekovat za rychlou a perfektni praci.
  Krasne svatky a jen tak dal. Dekuji Pavel V.
 • Pero dorazilo v pořádku, je moc krásné a jsem ráda, že jsem ho objednala. Moc děkuji a přeji krásný den. Irena Z.
 • Dobrý den, nedávno jsem u vás koupila kuličkové a plnící pero. Jsou obě krásná! Markéta G.
 • Vážený pane, dostal jsem darem vámi vyrobené pero s tzv.bombičkovou náplní. Jsem s ním velmi spokojen a rád ho používám. Pavel W.
 • Vážený pane Štěpničko, po několika zmínkách jsem byl obdarován perem Vaší řady Elegance, konkrétně Oliva Gold. Tímto mailem bych Vám chtěl vzdát hold a poděkovat za úchvatnou práci, kterou spolu s Jakubem odvádíte. Zbožňuji plnící pera a vlastním několik kousků různých značek a různých cen. Vaše pero je nyní klenotem této sbírky, ne kvůli jeho ceně, ale kvůli jeho příběhu, protože příběh je vždy to nejcennější. Věřím, že i v našich končinách si lidé postupně uvědomují hodnotu příběhu, osobního přístupu a kvalitního řemesla. Pero je vskutku nádherné a rovněž kvalitně zpracované, věřím, že bude dlouho sloužit a každá věta či každý podpis budou jedinečnými. Přeji Vám oběma mnoho úspěchu a velké množství spokojených zákazníků. S přáním hezkého dne. Jiří G.
 • Dobrý den Filipe a Jakube,
  Omlouvám se za „familiární“ oslovení, ale když jsem sledoval dokument o Vaší firmičce v televizi, nenapadlo mě nic jiného, než že jsem si řekl: „to jsou naši čeští kluci, a jak jsou šikovní“. Hned jsem sedl a objednal jsem si Váš výrobek - plnící pero. Ani chvíli jsem nepřemýšlel nad tím, jestli jo nebo ne. Bral jsem to jako podporu Vaší firmy a zároveň hrdost, že budu mít takové pero. Byl jsem nedočkavý, co příjde, protože na fotkách je to vždy jinak než ve skutečnosti.
  Dnes mi přišlo, a spadla mi brada. Jsem docela pedant na detaily a kvalitu, ale to co jsem viděl na tak malém výrobku, mě dostalo. Neskutečně precizní práce, zpracování, kvalita, design. Nádherné gravírování, všechno přesně lícuje, krásně barevně sladěné. Hrot má ideální stopu, nezadrhává, krásně píše. Musím uznat, že je to světová špičková kvalita. 
  Klobouk dolů, a moc děkuji za to, že jsou u nás tak šikovní kluci. Přeji Vám hodně úspěchů u zákazníků, a nesmrtelnost Vaší firmě. Roman H.
 • Dobrý den Filipe,
  Chtěl bych pokračovat ve chvále Vašeho výrobku. Každý den jsem z něj nadšený, každý mi ho obdivuje, každému o Vás vyprávím. Nádherně hladce píše. Nevěděl jsem ani, že má iridiový hrot.
  Posílám Vám fotku mého „království“, ve kterém má čestné místo.
  S pozdravem. Roman H.

Novinky z našeho blogu

Kdo všechno má pero od nás? Kdo všechno má pero od nás?
Dlouho jsme tento článek připravovali a dlouho jsme na něj neměli čas a to i přes to, že v něm jsou pro nás takové úspěchy! No řekněme si to na rovinu, svou práci milujeme a je pro nás důležitá a i když napsat tento článek bylo také důle... Číst dále...
Nový vzhled mechanik Nový vzhled mechanik
Nový vzhled mechanik Původně jsme si mysleli, že tato mechanika bude vhodná jenom pro plnící pera a kuličková pera výhradně tmavé barvy, ale zkusili jsme jí vybavit i naše krásná dřevěná pera ve světlý... Číst dále...
Používané dřeviny pro výrobu per Používané dřeviny pro výrobu per
Není dřevo jako dřevo! Klasická dřeva Dubové dřevo Dubové dřevo je tvrdé, pevné, houževnaté a trvanlivé. Patří mezi nejoblíbenější materiály nejen pro výrobu per, ale obecně pro... Číst dále...
Zobrazit všechny články