GRAVÍROVÁNÍ

Chtěli byste svůj dárek nebo svoje osobní jedinečné pero ještě více vyladit? Chcete zanechat obdarovanému vzkaz, vygravírovat mu něco z lásky nebo monogram, aby každý vědel, že toto pero patří právě jemu? Tak v tom případě pozorně čtěte. Chce vám nákup u nás, co nejvíce zjednodušit a chápeme, že si třeba nemusíte vědět rady, kam umístit gravírování, jak to vlastně vypadá a nebo prostě jen potřebujete inspiraci. Proto jsme pro vás připravili následující článek, ve kterém vám přiblížeme jak probíhá gravírování, co od něj můžete čekat a jak to dlouho trvá, vše samozřejmě i s obrázky. V každém případě se na nás můžete spolehnout u každé objednávky, která obsahuje gravírování vám předem zavoláme, abychom si ujasnili, co opravdu chcete a výsledek byl přesně podle vašich představ.

Rozměry

Gravírování na pero je limitováno právě jeho rozměry, jsme schopni vygravírovat vše, ale pouze na malý rozměr pera, nejsme schopni gravírovat po obvodu pera, protože gravírka bohužel neumí s perem točit. Níže se proto dočtete, kam a jak můžeme gravírovat. Obecně se dá říci, že jsme schopni vygravírovat písmo o maximální výšce zhruba 1,5cm. Čím delší je text, tím nižší výška samozřejmě bude, aby se vše vešlo kam má.

Kam můžeme gravírovat?

Na víčko pera

- a to buď na jeho delší stranu a nebo naopak na stranu kolmou k ose pera, to znamená po vertikální ose, zde zpravidla gravírujeme monogram buď přímo pod klip pera a nebo na druhou stranu za tímto klipem, tedy na čistou stranu víčka. Na delší stranu víčka obvykle gravírujeme buď též monogram a nebo například křestní jméno, potažmo i srdíčko, pokud máte pero pro svou drahou polovičku.

Na tělo pera

- na tělo pera opět gravírujeme v obou osách. Monogram nebo třeba srdíčko gravírujeme zpravidla na vertikální osu a to nejčastěji na vrchní či spodní stranu. Delší texty, například věnování nebo celé jméno i s příjmením potažmo titulem gravírujeme na horizontalní osu.

Gravírování na krabičku

Protože u nás najdete i krásné dřevěné krabičky, které vám nabízíme pro ještě lepší dojem z elegantního pera, tak vám samozřejmě nabízíme gravírování i na tento kousek. Velikost krabičky nám nabízí více možností a tak je možno se i rozepsat a připojit například krátký text, vyznání nebo upřímné poděkování. Všechny krabičky jsou opatřeny naším logem na vrchní straně a tak se hodí pro krátký text, citát nebo věnování.Zzvolit vrchní stranu víčka krabičky nebo spodní část víčka. Pokud byste ale opravdu chtěli delší text, doporučujeme jej vygravírovat na spodní část víčka ke stojánku. Pro firemní zákazníky obvykle gravírujeme namísto našeho loga logo firmy a naše logo umisťujeme dle dohody.
 

Gravírování na pouzdro

V naší nabídce naleznete i luxusní pouzdra na naše pera z Michalovi dílny Mairych Leather Art i na ta se dá samozřejmě gravírovat a to na jejich delší část i na tu kratší, využít tak můžete stejného postupu jako u per i krabiček. Stačí si vybrat pozici a písmo, vše uvidíte ve vizualizaci.

Gravírování obrázku

Pokud si přejete vygravírovat na pero, krabičku nebo pouzdro obrázek, tak i to je na přání možné , má to ovšem zase své limity, které jsou dány gravírkou. Proto pokud byste chtěli svůj vlastní obrázek je důležité nám zavolat a poslat nám ho emailem, my vám budeme schopni říct, zda je možné jej nagravíovat či nikoliv a potažmo najdeme jinou variantu. V naší "sbírce" máme spoustu připravených obrázku od srdíček, přes čtyřlístky až po lišky a podobně, takže určitě něco vymyslíme.

 

Písmo

Našim zákazníkům nabízíme celkem šest druhů písem, které včetně jejich vizualizace naleznete přímo v kolonce gravírování u pera i krabiček,v právě části stránky a nebo pokud jste na mobilu, tak v kolonce gravírování pod fotkou produktu. Jakmile si zvolíte druh písma z roletkového menu, stačí napsat text do políčka pod ním a uvidíte, jak bude vypadat. Pokud však máte zájem o svůj vlastní font, můžete se s námi určitě domluvit a my jsme schopni jej nainstalovat a vygravírovat. Musíme vás, ale upozornit, že ne všechny fonty jsou dostupné s naší diakritikou a proto se může stát, že nebudou dostupné znaky jako Ě,Š,Č,Ř,Ž,Ý,Á,Í,É. Proto vám doporučujeme využívat námi doporučených fontů, kde zajišťujeme naši českou diakritiku.

Jak dlouho to trvá?

Všechny pera, která vidíte na našich stránkách máme skladem a proto jsme schopni je prakticky ihned odeslat, avšak pokud si přejete gravírování, tak nemůžeme slíbit gravírování ještě ten den, samotné gravírování netrvá tak dlouho, ale příprava na něj je velmi zdlouhavá. Proto někdy nejsme schopni, ještě ten den odesílat, obvykle tedy vygravírovaní pera odesíláme do 24 hodin, maximálně do 48 hodin.

Tipy pro gravírování

Určitě se podívejte na náš článek na blogu, kde jsme se rozepsali o všech možných tipech na gravírování, třeba to pošimrá vaši fantazii. Pokud si nebudete vědet rady, klidně nám zavolejte, určitě spolu něco vymyslíme.

Důležité 

Gravírování sebou nese i jedno malé upozornění a protože jsme vždy k našim zákazníkům otevření a nikdy nic neskrýváme, tak vás na něj musíme upozornit. Protože gravírování je nezvratný proces, kdy dojde k úpravě výrobku, takovým způsobem, že jej již nelze vrátit do prodeje, odpadá tímto možnost vrátit výrobek do 14 dnů, která se vztahuje dle občanského zákoníku na všechny produkty zakoupené na dálku, tedy v internetovém obchodě. Pero, které tedy u nás zakoupíte a necháte si na něj cokoliv vygravírovat již nelze v žádném případě vrátit, protože je to produkt sestavený na míru. Děkujeme vám proto za pochopení.

   


 Napsali o nás

 • Dobrý den pane Filipe a Jakube,

  tak pero předáno....no, radost byla obrovská.. i slzička ukápla. Co více dodat? Známky na dopis jsou již koupeny a jeden z prvních dopisů bude asi adresován Vám... :-) Ale teď nevím, zda něco nevyzrazuji... :-)

  Hezký den a hodně zdraví a štěstí. Mirek H.
 • Vážený Filipe, vážený Jakube,
  včera mi dorazila mnou objednaná a Vámi po konzultaci doplněná zásilka. Musím konstatovat, že skutečnost předčila všechna možná očekávání. Bylo to a je to něco úžasného. Prohlédl jsem si několik webů s nabídkou služeb a zboží, které vlastnoručně tvoříte a prodáváte (a není jich málo). Přesto musím přiznat, že ten Váš má své kouzlo, které mě uchvátilo. Uchvátilo právem, protože zboží, který jsem obdržel za vyložené peníze opravdu stojí a dle mého mínění i převyšuje vynaloženou investici (to neznamená, že máte zdražovat). Pero je prostě úžasné a již nyní vím, že v letošním roce Vaše služby ještě minimálně 2 x využiji.
  Pero mi při psaní emailu leží na pracovním stole a zrak k němu neustále utíká. Strašně moc mě potěšil Váš přiložený dopis, který jsem obdržel s objednanou zásilkou. K jeho upřímné autentičnosti mu chybí jen Vaše vlastnoruční podpisy. Ještě jednou Vám děkuji za radost, kterou jste mi Vaším výrobkem udělali a těším se na přelom dubna a května letošního roku, kdy Vaše služby opět rád využiji. Doufám, že se Vám v nabídce objeví nějaká zajímavá specialitka. David K.
 • Milý Filipe, Pero dorazilo v pořádku. Je nádherné! 😊 Velmi děkuji za Vaši pomoc a chápavý přístup 😊
  S pozdravem a přáním mnoha úspěchů Renata M.
 • Dobrý den Filipe a Jakube,
  Dnes mi bylo doručeno pero vaší výroby. Jsem opravdu nadšená jedinečností tohoto výrobku. Slovy dnešních mladých je to opravdu “ megahustý pero”.
  Moc děkuji za včasné doručení a držte mi, prosím palce, ať se obdarovanému líbí tak, jako mě.
  Krásné Vánoce a mnoho spokojených zákazníků.
  S pozdravem, Markéta Z.
 • Už mám a jsem fakt maximálně spokojený. Překvapila mě mohutnost pera a trochu i váha, ale jen co jsem s ním zkusil napsat prvních pár slov, vím, že pokud mi ho někdo neukradne nebo ho někde neztratim, tak mi zkrátka zůstane hooodně dlouho! Martin L.
 • Je to opravdu skvělý dárek...dostala jsem dřevěné pero od Ježíška a naprostá spokojenost. Luxusní práce...doporučuji 🧡 Jana P.
 • Doporučuji. Mám plnících několik a různých značek, toto dřevěné má svoje kouzlo. Navíc se mi s ním moc dobře píše. Díky. Jarda S.
 • Výborná komunikace (slušný, vstřícný a pozitivní telefonát při domluvě zakázky 👍 ), skvělá práce. Děkuji. Stanislav S.
 • Letos budu pero dávat k Vánocům. Dobře jsem udělala, je to krásný kousek. :-) Kira B.
 • Toto jedinečné dřevěné pero jsem dostal od spolupracovníků jako dárek na rozloučenou. Jde skutečně o unikátní překrásně udělaný kousek a těší mě o to víc, že bylo vyrobeno u nás. Jen tak dál, ať se vám daří. Richard Z.
 • Děkuji - mám od Vás již dvě ( Oliva a Padouk ) a jsou to ty nejkrásnější dárky. Perfektně fungující práce. Jana W.
 • Dobrý den ,
  Děkuji za zaslání pera . Vaše práce je skvělá a jsem rád , že jsem objednávku zrealizoval právě u Vás.
  Pěkný den a přeji hodně zdraví a úspěchů v roce 2021
  S pozdravem Milan T.
 • Zdravím Vás,
  teda musím Vás pochválit. To je neuvěřitelný v dnešní době. Obrazně řečeno, včera objednám, dneska budu mít. Jste naprosto skvělý a navíc ráda podpořím šikovné české ručičky. Ať se Vám daří získávat si čím dál více spokojených zákazníků.
  přeji Vám krásný den. Alena R.
 • Dobry den,
  dnes jsem si vyzvedl balicek a chci Vam moc podekovat za rychlou a perfektni praci.
  Krasne svatky a jen tak dal. Dekuji Pavel V.
 • Pero dorazilo v pořádku, je moc krásné a jsem ráda, že jsem ho objednala. Moc děkuji a přeji krásný den. Irena Z.
 • Dobrý den, nedávno jsem u vás koupila kuličkové a plnící pero. Jsou obě krásná! Markéta G.
 • Vážený pane, dostal jsem darem vámi vyrobené pero s tzv.bombičkovou náplní. Jsem s ním velmi spokojen a rád ho používám. Pavel W.
 • Vážený pane Štěpničko, po několika zmínkách jsem byl obdarován perem Vaší řady Elegance, konkrétně Oliva Gold. Tímto mailem bych Vám chtěl vzdát hold a poděkovat za úchvatnou práci, kterou spolu s Jakubem odvádíte. Zbožňuji plnící pera a vlastním několik kousků různých značek a různých cen. Vaše pero je nyní klenotem této sbírky, ne kvůli jeho ceně, ale kvůli jeho příběhu, protože příběh je vždy to nejcennější. Věřím, že i v našich končinách si lidé postupně uvědomují hodnotu příběhu, osobního přístupu a kvalitního řemesla. Pero je vskutku nádherné a rovněž kvalitně zpracované, věřím, že bude dlouho sloužit a každá věta či každý podpis budou jedinečnými. Přeji Vám oběma mnoho úspěchu a velké množství spokojených zákazníků. S přáním hezkého dne. Jiří G.
 • Dobrý den Filipe a Jakube,
  Omlouvám se za „familiární“ oslovení, ale když jsem sledoval dokument o Vaší firmičce v televizi, nenapadlo mě nic jiného, než že jsem si řekl: „to jsou naši čeští kluci, a jak jsou šikovní“. Hned jsem sedl a objednal jsem si Váš výrobek - plnící pero. Ani chvíli jsem nepřemýšlel nad tím, jestli jo nebo ne. Bral jsem to jako podporu Vaší firmy a zároveň hrdost, že budu mít takové pero. Byl jsem nedočkavý, co příjde, protože na fotkách je to vždy jinak než ve skutečnosti.
  Dnes mi přišlo, a spadla mi brada. Jsem docela pedant na detaily a kvalitu, ale to co jsem viděl na tak malém výrobku, mě dostalo. Neskutečně precizní práce, zpracování, kvalita, design. Nádherné gravírování, všechno přesně lícuje, krásně barevně sladěné. Hrot má ideální stopu, nezadrhává, krásně píše. Musím uznat, že je to světová špičková kvalita. 
  Klobouk dolů, a moc děkuji za to, že jsou u nás tak šikovní kluci. Přeji Vám hodně úspěchů u zákazníků, a nesmrtelnost Vaší firmě. Roman H.
 • Dobrý den Filipe,
  Chtěl bych pokračovat ve chvále Vašeho výrobku. Každý den jsem z něj nadšený, každý mi ho obdivuje, každému o Vás vyprávím. Nádherně hladce píše. Nevěděl jsem ani, že má iridiový hrot.
  Posílám Vám fotku mého „království“, ve kterém má čestné místo.
  S pozdravem. Roman H.

Novinky z našeho blogu

Kdo všechno má pero od nás? Kdo všechno má pero od nás?
Dlouho jsme tento článek připravovali a dlouho jsme na něj neměli čas a to i přes to, že v něm jsou pro nás takové úspěchy! No řekněme si to na rovinu, svou práci milujeme a je pro nás důležitá a i když napsat tento článek bylo také důle... Číst dále...
Nový vzhled mechanik Nový vzhled mechanik
Nový vzhled mechanik Původně jsme si mysleli, že tato mechanika bude vhodná jenom pro plnící pera a kuličková pera výhradně tmavé barvy, ale zkusili jsme jí vybavit i naše krásná dřevěná pera ve světlý... Číst dále...
Používané dřeviny pro výrobu per Používané dřeviny pro výrobu per
Není dřevo jako dřevo! Klasická dřeva Dubové dřevo Dubové dřevo je tvrdé, pevné, houževnaté a trvanlivé. Patří mezi nejoblíbenější materiály nejen pro výrobu per, ale obecně pro... Číst dále...
Zobrazit všechny články